Tulipány – předloha pro křížkové vyšíváníTulipány patří neodmyslitelně k jaru. S motivy tulipánů se často setkáváme i při vyšívání, zejména u moderní výšivky.

Velikost motivu tulipánů je 36 x 36 stehů. Pokud budeme vyšívat na nejpoužívanější látku Aidu 14ct, bude velikost konečné výšivky 6,5 x 6,5 cm. V případě vyšívání na jinou látku, si můžete pomocí naší kalkulačky stehů konečnou velikost spočítat.

Vyšívané tulipány

Vyšívané tulipány

Jak vyšívat tulipány

Vyšívací látku si nachystáme s potřebnou rezervou nejméně 5 cm na každou stranu. Dále budeme potřebovat vyšívací příze v barvách červené a bílé. Využít můžeme i jiné barevné kombinace, např. černá a bílá. Barvy určujeme podle toho, k čemu bude budoucí výšivka sloužit, aby barevně ladila s okolními předměty.

Vyšívané tulipány v převrácené barevné kombinaci

Vyšívané tulipány v převrácené barevné kombinaci

Z dalších pomůcek potřebujeme: vyšívací jehlu s tupou špičkou, vel. 22, 24, 26 nebo 28 – podle použité látky (č. 22 je největší jehla, č. 28 nejmenší jehla), malé ostré nůžky, vyšívací kroužek nebo rámeček pro vypnutí látky (není podmínkou, můžeme vyšívat i tak, že budeme látku držet v ruce).

Použité stehy

Vyšíváme křížkovým stehem, který je vhodný i pro začátečníky.

Předloha pro vyšívání tulipánů

Předloha pro vyšívání tulipánů

Další vyšívané květiny

Zde najdete návody na vyšívanou růži, levanduli a kosatec.