Malá růže – motiv na vyšívání křížkovým stehemK létu patří květiny a růže zejména – okouzlují nás svojí barvou, tvarem a vůní. Jako vzpomínku na tuto vznešenou květinu si můžeme vyšít jednoduchou růží. Výšivku pak můžeme využít k nejrůznějším účelům – zarámovat jako obrázek, použít na polštář, dečku, ručník, atd.

Tento motiv je vhodný i pro začátečníky, kteří ještě s vyšíváním křížkovým stehem nemají mnoho zkušeností. Předloha malé růže je z webu sewfrenchembroidery.blogspot.com.

Malá růže

Malá růže

Co budeme k vyšívání potřebovat?

K vyšívání budeme potřebovat dvě barvy vyšívacích přízí: červenou a zelenou. Pro větší efekt můžeme vyšívat saténovými přízemi DMC, které dosahují vysokého lesku a jsou v nabídce v zářivých barvách.

Dále budeme potřebovat vyšívací látku s pravidelnou strukturou (např. perlička nebo tesilen), pokud jste začátečník, zvolte látku s většími dírkami, např. kanavu. K dalším pomůckám, které budeme potřebovat, patří vyšívací kroužek (není pro vyšívání nezbytný, ale stehy budou pěkně pravidelné a úhledné), vyšívací nůžky a tupá jehla č. 24.

Jak vyšívat?

Vyšíváme křížkovým stehem podle předlohy malé růže. Motiv výšivky má velikost 24 x 28 stehů. S vyšíváním začínáme od středu látky, kterou jsme si vypnuli do vyšívacího kroužku.