Třpytivá vyšívací příze DMC ÉtoileDMC Étoile

Třpytivá příze DMC Étoile patří k novinkám v sortimentu vyšívacích přízí od firmy DMC. Nejedná se o klasickou metalickou přízi, ale bavlněnou, doplněnou třpytivou nitkou. Navíc si zachovává vlastnosti klasické bavlněné příze.

DMC Étoile je v nabídce v klasických přadýnkách po osmi metrech, stejně jako bavlněné příze. Jedná se o šestinitkovou mulinku, která se dá dělit. Dvě vlákna příze DMC Étoile zajistí dostatečné krytí látky (při vyšívání křížkovým stehem na látku aidu 14ct). Přadýnko vypadá nadýchaným dojmem.

Třpytivá příze DMC Étoile

Třpytivá příze DMC Étoile

Příze DMC Étoile nemá celoplošný třpyt jako metalická niť. Třpytky jsou rozmístěné nepravidelně. Oproti metalickým přízím není třpyt výrazný, ale jedná se spíše o občasné blýsknutí.

Třpytivá příze DMC Étoile

Třpytivá příze DMC Étoile

Řada DMC Étoile má 35 odstínů, které vycházejí z odstínů klasických mulinek. Byly vybrány nejoblíbenější barvy z celé barevnice – od jasných odstínů až po neutrální. Čísla barev odpovídají standartním mulinkám, ale před číslem je písmeno „C“. Např. Étoile C820 barevně odpovídá modré bavlnce DMC č. 820. Běžná bavlněná mulinka má hedvábný, hladký vzhled, protože bavlna je dvakrát mercerovaná. Mercerování je způsob úpravy bavlněného vlákna, které pak má vyšší pevnost, lesk podobný hedvábí a je příjemnější na omak. Oproti tomu mulinka Étoile neprošla touto úpravou a vlákno je tak trochu matnější.

DMC Étoile C820 a DMC č. 820

DMC Étoile C820 a DMC č. 820

K čemu lze přízi DMC Étoile použít

Tuto přízi lze bez obav použít na vyšívání větších ploch, nebude příliš třpytivá, pouze občasný záblesk. Výhodou je, že je vyšívání snadnější než s metalickými přízemi.

Třpytivá příze DMC Étoile

Třpytivá příze DMC Étoile

Tipy pro práci s DMC Étoile

Příze má snahu se třepit, proto při navlékání můžeme použít navlékač nití, abychom si navlékání usnadnili.

I když je třpyt této příze jemný, občasný, pokud chceme ještě více třpyt utlumit, můžeme při vyšívání použít jednu nitku DMC Étoile a jednu nitku standartní bavlněné muliny se stejným číslem odstínu.