Kočka – předloha pro křížkovou výšivkuPředloha pro křížkové vyšívání – kočka

Kočky jsou zábavné a divoké. Vyzdobte si touto výšivkou svůj domov, kancelář nebo domácí pracovnu. Nebo vyšijte tento motiv jako zábavný dárek pro přítele milujícího kočky.

Návod na vyšívání

Velikost výšivky kočky je 97 x 97 stehů. Pokud budeme vyšívat na nejčastěji používanou látku Aidu 14ct nebo kanavu č. 5, bude výsledná velikost výšivky 18 x 18 cm. Při vyšívání na látku kanavu č. 4 bude velikost výšivky 24 x 24 cm. V případě vyšívání na jinou látku, si můžete pomocí naší kalkulačky stehů konečnou velikost spočítat.

Kočka - předloha na vyšívání

Kočka – předloha na vyšívání

Vyšívací látku si nachystáme s potřebnou rezervou nejméně 5 cm na každou stranu. Dále budeme potřebovat vyšívací příze DMC  – tato předloha se vyšívá celkem 15 odstíny. Jejich čísla najdete na předloze. Z dalších pomůcek potřebujeme: vyšívací jehlu s tupou špičkou, vel. 22, 24 nebo 26 – podle použité látky (č. 22 je největší jehla, č. 26 nejmenší jehla), malé ostré nůžky, vyšívací kroužek nebo rámeček – zajistí vypnutí látky.

Použité stehy

Vyšíváme křížkovým stehem, který patří mezi nejoblíbenější vyšívací stehy a zvládnou jej i začátečníci. Dále je použit zadní steh, kterým vyšíváme fousky.

Zde je předloha kočky ke stažení: kocka-predloha