Vyšívaný polštář s podzimním motivemPolštář s podzimním motivem je vyšívaný křížkovým stehem na režné vyšívací látce. Motiv je jednoduchý a tak je tento vzor vhodný také pro začátečníky.

Podzimní motivy jsou vždy romantické, něžné a trochu nostalgické. Žaludy a listy v tradičních podzimních barvách potěší a navodí klidnou atmosféru této roční doby.

Co potřebujeme k vyšívání

K vyšívání potřebujeme: režnou nebo lněnou vyšívací látku např. perličku, tesilen, kanavu nebo panamku, potřebné odstíny vyšívacích přízí, jehlu s tupou špičkou (bude dobře klouzat do dírek v látce) a nůžky. Dále si připravíme látku na zadní stranu polštáře a zip nebo knoflíky.

Vyšívaný podzimní polštář

Vyšívaný podzimní polštář

Předloha podzimního motivu

Předlohu polštáře s podzimním motivem najdeme na stránce http://e-subrosa.blogspot.com: barevná předloha, černobílá značková předloha.

Dokončení polštáře

Konečná velikost polštáře závisí na zvolené látce. Pokud použijeme látku Kanavu č. 5 nebo Aidu 14ct, bude velikost výšivky 13 x 18 cm. Při vyšívání na látku Kanavu č. 4 bude výšivka velká 18 x 25 cm. Zadní stranu polštáře ušijeme se zipem nebo knoflíkovou légou.