Dětské vyšíváníVyšíváním se děti učí trpělivosti a soustředění, navíc se rozvíjí jejich obrazotvornost a barevné vidění. Je velmi vhodné pro rozvoj jemné motoriky a koordinaci ruka – oko.

První vyšívání pro nejmenší

První vyšívání a šití je určené pro děti již od 18 měsíců nebo 3 let. Většinou se jedná o dřevěné nebo plastové výlisky s různými motivy (např. zvířátek nebo pohádkových postaviček), kterými se provléká provázek. Toto dětské vyšívání je určené k procvičování jemné motoriky u dětí.

Nabídka prvního vyšívání pro nejmenší

Dětské vyšívání

Dětské vyšívání

Dětské vyšívání pro děti od 6 let

Pro děti od 6 let je již vhodné dětské vyšívání s předtištěným obrázkem. Obrázky jsou natištěné buď na látce, nebo plastové mřížce. Vyšívá se tupou jehlou, většinou plastovou. K dostání jsou celé vyšívací sady, které obsahují vše potřebné pro vyšívání – předtištěný motiv na látce nebo plastové mřížce, vyšívací bavlnky a tupou jehlu. Některé sady obsahují také rámeček na pověšení.

Vyšívací stehy vhodné pro děti

Jakými stehy vyšívat dětské vyšívání? Většinou se vyšívá křížkovým stehem, půlkřížkem, řetízkovým stehem nebo stonkovým stehem. U křížkového vyšívání by vyšívací látka měla mít velké dírky, aby jehla snadno procházela přes látku a nezadrhávala.

Nabídka dětského vyšívání v e-shopu

Dětské vyšívání

Dětské vyšívání