Vyšívací sadyCo jsou vyšívací sady?

Jedná se o kompletní soupravy pro vyšívání, které obsahují vše potřebné pro okamžitou práci: látku, předlohu pro vyšívání, návod, potřebné množství vyšívacích bavlnek, jehlu.

Některé vyšívací sady obsahují také dřevěný rámeček nebo papírový organizér na přehledné uskladnění vyšívacích přízí. U složitějších motivů jsou nasadované také potřebné metalické nebo efektní nitě a korálky.

Ukázka vyšívací sady

Ukázka vyšívací sady

Vyšívací sady najdeme nejen pro vyšívání motivů vhodných jako obrázek na zeď, ale také sady k vyšívání polštářů, ubrusů nebo deček. K moderním výrobkům patří vyšívací sady pro vyšívání na plastovou kanavu. Z vyšívacích technik jsou sady určené především pro křížkové vyšívání, korálkovou výšivku, stužkovou výšivku nebo malování jehlou.

Vyšívací sady

Vyšívací sady

Vyšívací sady pro začátečníky

Jedná se většinou o jednoduché motivy s menším množstvím barev. Také tyto sady obsahují vše potřebné: látku, která může být i s natištěným motivem, vyšívací bavlnky v potřebném množství pro vyšití motivu, návod, jehlu. Pokud jste nikdy nevyšívali, nemusíte se bát. Součástí návodu bývá i jednoduchá ukázka, jak vyšívat křížkové stehy nebo obrysové stehy.

Vyšívací sada - přání

Vyšívací sada – přání

Vyšívací sady pro děti

Vyšívací sady pro nejmenší jsou většinou natištěné na vyšívací látce. Látka silně natužená, aby se dobře držela v ruce, není potřeba vyšívací rámeček. Některé dětské sady mají silnější vlněné příze, místo vyšívacích bavlnek. Jehla je většinou tupá, aby nedocházelo k propichování jednotlivých vláken látky.

Vyšívací sady pro děti

Vyšívací sady pro děti

Nejznámější výrobci vyšívacích sad

K nejznámějším výrobcům patří firmy Orchidea, Vervaco, DMC, Lanarte, Dimensions, RTO, Janlynn, atd.